Aktualności

2019-05-07 08:46:47
Szanowni Państwo, Informujemy, że w maju rusza tegoroczna edycja konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”, organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Udział mogą brać wszyscy mieszkańcy naszego miasta, którzy posiadają ładny balkon, ogródek, skwer czy zieleniec.
 
2017-12-05 10:41:03
Administracja Domów Miejskich "ADM" Sp. z o.o. informuje, właścicieli lokali mieszkalnych nieruchomości zarządzanych przez "ADM" oraz wszystkich użytkowników lokali gminnych będących w Zarządzie Spółki, o obowiązku aktualizacji ilości osób w nich zamieszkujących.
 
2017-10-06 10:40:12
www.strategia.bydgoszcz.pl

Owocna współpraca

2015-09-09 13:30:15

W czerwcu br. mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jurasza 3 mogli zapoznać się z nowatorskimi koncepcjami zagospodarowania terenu wokół nieruchomości. Twórcami projektów są studenci kierunku Architektura Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, z którymi „ADM” Sp. z o.o. nawiązała współpracę.
Rozległy teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jurasza 3, pomimo swojego potencjału, dotychczas nie był w pełni wykorzystany. Mieszkańcy od jakiegoś czasu nosili się z zamiarem jego zagospodarowania, jednak jak dotąd brakowało spójnej koncepcji zmian. Administracja Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o. - która zarządza Wspólnotą - pomoc znalazła na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Tam od czterech lat prężnie rozwija się kierunek Architektura Wnętrz.
  • Rzeczywiście dzięki pomocy Plastyka Miejskiego udało nam się nawiązać współpracę z pracownikami kierunku Architektury Wnętrz, którzy razem ze swoimi studentami i studentami Architektury Krajobrazu podjęli się zadania stworzenia koncepcji zagospodarowania terenu wokół zarządzanej przez nas Wspólnoty Mieszkaniowej – mówi Magdalena Marszałek rzecznik prasowy „ADM” Sp. z o.o.
Studenci, pod czujnym okiem swoich profesorów, zapoznali się z terenem, wysłuchali sugestii mieszkańców i w krótkim czasie przygotowali ciekawe projekty, w ramach których przewidziano zarówno miejsca rekreacji, wypoczynku jak i parking dla samochodów, bazę dla rowerów z wybiegiem dla psów włącznie.
  • Studenci przygotowując indywidualne projekty w maksymalny sposób starali się wykorzystać powierzoną im przestrzeń, tak aby miała ona charakter użytkowo – rekreacyjny. Istotne były także walory estetyczne - ustawienie ławek czy odpowiednie oświetlenie były dopełnieniem prac – informuje mgr Barbara Linowiecka asystent wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.
Koncepcje już zostały przedstawione Zarządowi Wspólnoty Mieszkaniowej. Jeżeli spodobają się mieszkańcom, jest szansa na to że zostaną wykorzystane.
Wspólnota Mieszkaniowa Jurasza 3 jest pierwszą, która w ramach współpracy – bezkosztowo otrzymała koncepcje. Jest jednak szansa na to, że w ramach praktyk studenci swoimi pomysłami będą w przyszłości wspierać nie tylko Wspólnoty Mieszkaniowe.
  • Celem współpracy jest przede wszystkim szeroko pojęta promocja miasta w zakresie zagospodarowania terenów gminnych, jak i przestrzeni użytkowanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe. Mamy nadzieję, że projekt WM przy Jurasza 3 zapoczątkuje długofolowe działania w tym zakresie, w efekcie których Bydgoszcz będzie stawała się piękniejsza – dodaje Magda Marszałek.
Współpraca z młodymi i zdolnymi ludźmi, którzy studiują na kierunku Architektura Wnętrz, jest inspirującym początkiem współpracy pomiędzy miastem a nowym kierunkiem na UTP.
 
 
 
 
Dołącz do nas