Aktualności

2022-04-13 11:20:20
Przed nami Święta Wielkiejnocy,z tej okazji składamynajserdeczniejsze życzeniazdrowych, rodzinnych świątw atmosferze domowego ciepła Zarząd i PracownicyAdministracji Domów Miejskich "ADM" Sp. z o.o.  
 
2021-04-15 09:08:17
 
2020-09-03 08:06:59
1 września ruszyła druga edycja Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa potrwa przez 30 dni. Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz  wdrażanie idei smart city w miastach.

Owocna współpraca

2015-09-09 13:30:15

W czerwcu br. mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jurasza 3 mogli zapoznać się z nowatorskimi koncepcjami zagospodarowania terenu wokół nieruchomości. Twórcami projektów są studenci kierunku Architektura Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, z którymi „ADM” Sp. z o.o. nawiązała współpracę.
Rozległy teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jurasza 3, pomimo swojego potencjału, dotychczas nie był w pełni wykorzystany. Mieszkańcy od jakiegoś czasu nosili się z zamiarem jego zagospodarowania, jednak jak dotąd brakowało spójnej koncepcji zmian. Administracja Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o. - która zarządza Wspólnotą - pomoc znalazła na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Tam od czterech lat prężnie rozwija się kierunek Architektura Wnętrz.
  • Rzeczywiście dzięki pomocy Plastyka Miejskiego udało nam się nawiązać współpracę z pracownikami kierunku Architektury Wnętrz, którzy razem ze swoimi studentami i studentami Architektury Krajobrazu podjęli się zadania stworzenia koncepcji zagospodarowania terenu wokół zarządzanej przez nas Wspólnoty Mieszkaniowej – mówi Magdalena Marszałek rzecznik prasowy „ADM” Sp. z o.o.
Studenci, pod czujnym okiem swoich profesorów, zapoznali się z terenem, wysłuchali sugestii mieszkańców i w krótkim czasie przygotowali ciekawe projekty, w ramach których przewidziano zarówno miejsca rekreacji, wypoczynku jak i parking dla samochodów, bazę dla rowerów z wybiegiem dla psów włącznie.
  • Studenci przygotowując indywidualne projekty w maksymalny sposób starali się wykorzystać powierzoną im przestrzeń, tak aby miała ona charakter użytkowo – rekreacyjny. Istotne były także walory estetyczne - ustawienie ławek czy odpowiednie oświetlenie były dopełnieniem prac – informuje mgr Barbara Linowiecka asystent wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.
Koncepcje już zostały przedstawione Zarządowi Wspólnoty Mieszkaniowej. Jeżeli spodobają się mieszkańcom, jest szansa na to że zostaną wykorzystane.
Wspólnota Mieszkaniowa Jurasza 3 jest pierwszą, która w ramach współpracy – bezkosztowo otrzymała koncepcje. Jest jednak szansa na to, że w ramach praktyk studenci swoimi pomysłami będą w przyszłości wspierać nie tylko Wspólnoty Mieszkaniowe.
  • Celem współpracy jest przede wszystkim szeroko pojęta promocja miasta w zakresie zagospodarowania terenów gminnych, jak i przestrzeni użytkowanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe. Mamy nadzieję, że projekt WM przy Jurasza 3 zapoczątkuje długofolowe działania w tym zakresie, w efekcie których Bydgoszcz będzie stawała się piękniejsza – dodaje Magda Marszałek.
Współpraca z młodymi i zdolnymi ludźmi, którzy studiują na kierunku Architektura Wnętrz, jest inspirującym początkiem współpracy pomiędzy miastem a nowym kierunkiem na UTP.